Most přes Dobrovodskou stoku v Budějovicích je již zčásti průjezdný

Most přes Dobrovodskou stoku v Českých Budějovicích (zdroj c-budejovice.cz/ilustrační foto)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jednou z větších stavebních akcí letošního roku s dopadem na dopravu v krajské metropoli je již probíhající oprava téměř dvacet metrů dlouhého mostu přes Dobrovodskou stoku. Uzavírka nyní po dvaceti dnech skončila a řidičům je tudy umožněn průjezd s určitým omezením.

Práce začaly 6. dubna 2020, a to výměnou ložisek mostu. „Po dvaceti dnech od zahájení prací se oprava mostu dostává do další fáze, která již umožňuje od pondělí 27. dubna využít tento úsek v omezeném provozu,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Viktor Lavička.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Most ještě čeká dobetonování spřažené desky na nosné konstrukci, umístění celoplošné hydroizolace na nové závěrné zídky, osazení říms se svodidly a instalace mostního zábradlí. Úpravou projde i koryto Dobrovodské stoky, které se dočká zpevnění dlažbou z lomového kamene.

Kompletní dokončení opravy mostu, kterou s navazujícími stavebními pracemi investuje Jihočeský kraj, je naplánováno na konec srpna 2020.