Celníci na hranicích zastavili kamion, který nelegálně převážel odpad z Itálie

Celníci zastavili na Dolním Dvořišti kamion nelegálně převážející odpad z Itálie (zdroj Celní správa pro JK)

ČESKOKRUMLOVSKO – Celníci zastavili o víkendu na jednom z jihočeských hraničních přechodů nákladní vozidlo, které z Itálie nelegálně převáželo několik tun odpadu. Ten měl být vyložen u firmy na Českobudějovicku.

Vytipovaný kamion celníci zastavili v sobotu 16. května 2020, a to na bývalém hraničním přechodu Dolní Dvořiště. „Řidič v něm vedle nákladu, kterým byl odpad přesně specifikovaný v průvodních dokladech, převážel i drť směsného odpadu obsahující mimo jiné i různé plasty, molitan, hliník a korek,“ sdělil mluvčí Celní správy po Jihočeský kraj Emanuel Breicha.

Celníci zastavili na Dolním Dvořišti kamion nelegálně převážející odpad z Itálie (zdroj Celní správa pro JK)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Obsah nákladového prostoru navíc vydával zápach typický pro komunální odpad. To jednoznačně potvrdili i přivolaní zástupci České inspekce životního prostředí. Celníci proto řidiči, aby kamion odstavil a o celém případu informovali pracovníky Ministerstva životního prostředí. „Fyzické osobě oprávněné k podnikání nebo právnické osobě, která poruší při přeshraniční přepravě odpadů povinnost stanovenou přímo použitelným předpisem Evropských společenství o přepravě odpadu, hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun,“ doplnil Breicha.