Písek: Obyvatele sídliště Portyč ochrání před velkou vodou mobilní zábrany

Protipovodňové zábrany na sídlišti Portyč v Písku (zdroj město Písek)

PÍSEK – Lidé na píseckém sídlišti mohou být zase o poznání klidnější. Včera zde totiž pracovníci městských služeb zkoušeli stavbu protipovodňových mobilních zábran. Ty by obyvatele měly ochránit před velkou vodou z Otavy a potoku Jiher.

Mobilní kovové nástavce na část protipovodňové zdi na Portyči v úseku od lávky ke mlýnu včera namontovali pracovníci Městských služeb Písek ve spolupráci s odborem životního prostředí. Dnes je budou opět odstraňovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jde o zkušební instalaci, dalo by se říct cvičení, aby se pracovníci, kteří v případě akutní potřeby při povodních budou zábrany montovat, naučili s nimi včas a bezproblémově pracovat,“ vysvětluje Miloslav Šatra, vedoucí odboru životního prostředí.

Na přilehlé parkoviště byly dovezeny čtyři speciálně upravené kontejnery, ve kterých jsou dílce mobilních zábran skladovány. Po celé dopoledne pak probíhala montáž. „Potřebovali jsme znát prostorové požadavky při samotné montáži, naše časové možnosti a zjistit, jaké nářadí bude při práci nejlépe využitelné. Pro usnadnění příští montáže jsme si jednotlivé dílce popsali tak, aby vše šlo hladce,“ dodává Miloslav Šatra.

Protipovodňová opatření mají chránit sídliště Portyč před velkou vodou z Otavy a potoku Jiher. Mobilní nástavce zvýší stávající protipovodňovou zeď o jeden až dva metry. Zkoušky instalace se budou provádět každé dva roky.