Třináctiletá dívka nadýchala přes jedno promile. Skončila v péči lékařů

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Strážníci městské policie vyjížděli včera ve večerních hodinách k nahlášené potyčce dvou osob u dětského hřiště na sídlišti Vltava. Šlo o muže a třináctiletou dívku. Ta byla zraněná, a navíc nadýchala přes jedno promile.

K incidentu došlo v úterý 19. května v deset hodin večer u dětského hřiště na sídlišti Vltava. Strážníci na místě nalezli mladou dívku s krvavou odřeninou na ruce. „Podle svědků události měla dorazit na hřiště v doprovodu mladého muže, se kterým se měla hádat a mělo dojít i k drobné fyzické rozepři. Muž měl před příjezdem strážníků z místa odejít neznámo kam,“ uvedl mluvčí českobudějovické městské policie David Štýfal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hlídka dívce ihned poskytla první pomoc a pokusila se zjistit, co se stalo. „Mladistvá příliš nespolupracovala a neovládala své chování. Strážníkům se svěřila, že vypila nějaký alkohol, a že je silnou diabetičkou. Podrobili ji tedy orientační dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,49 promile,“ popsal mluvčí městských strážníků.

Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která mladou dívku převezla do nemocnice k dalšímu ošetření. Kde k alkoholu přišla se nepodařilo zjistit. „Celá věc bude předána jako podnět na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu k dalšímu řešení,“ dodal Štýfal.