Jihočeské nemocnice povolují návštěvy. Nutností je dodržet několik pravidel

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Téměř tři měsíce byly všechny jihočeské nemocnice pro návštěvy zavřené. Teď se ale situace mění. Od příštího týdne tak již budete moci své blízké opět navštívit, ovšem s dodržením určitých pravidel.

Díky příznivé epidemiologické situaci a nařízení ministerstva zdravotnictví budou umožněny od pondělí 25. května návštěvy veřejnost. „Ve snaze ochránit naše pacienty, jejich rodiny i zaměstnance našich nemocnic prosíme návštěvy o dodržování několika pravidel,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Všichni návštěvníci by měli být zdraví. V případě, že pociťují některý z příznaků, jako je kašel, rýma, zvýšená teplota nad 37 ⁰C, bolest v krku, bolesti svalů, ztráta chuti nebo čichu, měli by návštěvu odložit. Počet návštěvníků a délka návštěvy by měly být omezeny na minimum, nemocnice doporučují maximálně 2 osoby k lůžku na 15 minut. Během návštěvy je povinné používat ochranu nosu a úst (roušku). Vždy při příchodu na oddělení nemocnice a při odchodu z návštěvy je zapotřebí si řádně umýt ruce teplou vodou a mýdlem nebo použít dezinfekční gel. „I nadále žádáme veřejnost o omezení počtu doprovodů pacientů k vyšetření na jednu osobu,“ doplnil Šnorek.

Návštěvní doba zůstává v původním režimu, tedy dle nastavení jednotlivých nemocnic. „Prosíme všechny návštěvníky, aby se řídili pokyny personálu daného zařízení. O výjimkách rozhoduje vždy primář oddělení,“ dodal člen představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Michal Čarvaš.