Na jihu Čech přibyli 3 lidé s Covid-19. Všichni se nakazili na oslavě narozenin

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Ve čtvrtek zaznamenali hygienici na jihu Čech tři nově potvrzené případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Do statistik přibyl také jeden uzdravený. Počet aktuálně pozitivních osob v kraji je 12.

Od středečního do čtvrtečního večera vyšetřily laboratoře v regionu dalších 100 vzorků. Pozitivní byly tři. „Všechny se týkaly mladých mužů z Písecka, kteří se nakazili při narozeninové oslavě po kontaktu s pozitivní osobou, která nepochází z jižních Čech,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Spolu s ve středu pozitivně testovaným mladíkem z Prachaticka má tato rodinná akce na svém kontě čtyři infikované. „Všichni jsou i s dalšími zúčastněnými umístěni v nařízené karanténě. Tento případ ukazuje, že obezřetnost a dodržování hygienických doporučení jsou stále na místě i v domácím prostředí,“ zkonstatovala Kotrbová.

Písecko třemi novými případy onemocnění Covid-19 ztratilo dlouhodobě drženou pozici okresu s nulovým počtem aktuálně pozitivních. „Zcela bez evidovaných aktivních případů je ale nově Táborsko, odkud pocházel čtvrteční uzdravený pacient. V regionu jsou tedy i nadále čtyři ze sedmi okresů bez aktuálně pozitivních osob,“ poznamenala ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje.

Ze stávajících 12 aktivních případů na jihu Čech je jich aktuálně evidováno osm na Prachaticku, tři na Písecku a jeden na Jindřichohradecku. Českobudějovicko, Českokrumlovsko, Strakonicko a Táborsko hlásí aktuální nulu.