Moderní obchod s hračkami v Kalifornii: Můžete se i na takovém místě střetnout s něčím nadpřirozeným?

Mezi některými lidmi je rozšířené přesvědčení, že snad duchové obývají převážně staré hrady a tajemné domy. Ale není tomu tak.

Naštvaný duch?

Moderní supermarket s hračkami v Sunnyvale v Kalifornii stojí na pozemku, kde se v 19. století nacházel ranč a jablkový sad. Docházelo zde k poltergeistovským aktivitám? Místní byli přesvědčeni, že ano, a že to vše souviselo s bývalým majitelem jménem John Murphy. Zřejmě se mu z nějakého důvodu nelíbilo pozdější využití jeho někdejšího majetku.

Zaměstnanci totiž nacházeli každé ráno zboží rozházené po podlaze či vystavené v jiných regálech, ti citlivější slyšeli prý hlas volající jejich jméno – a tak z tohoto zaměstnání často odcházeli. Nakonec se v roce 1978 o tento případ začala zajímat širší veřejnost i místní tisk.

Pokus

Místní novinářka Antoinette Mayová a médium Sylvia Brownová se rozhodly spolu s fotografem a několika lovci duchů strávit noc v obchodě. V noci začala Sylvia pociťovat přítomnost nějakého muže, který se k nim blížil. Byl údajně vysoký a ruce měl v kapsách. Uvedl dokonce své jméno – Johnny Johnson. Také ji varoval, že se namočí, jestliže zůstane tam, kde je – později vyšlo najevo, že na místě, kde seděla, byla kdysi studna.

Nešťastný Johnny

Ale dokázali se domluvit a Sylvia z něj vytáhla jeho příběh. V polovině 19. století přišel do Kalifornie z Pensylvánie, kde působil jako kazatel. Avšak po zánětu mozkových blan se začal chovat jinak, což mu vyneslo přezdívku “Bláznivý Johnny”.

Johnny pracoval na ranči Johna Murphyho. Vzpomínal na svou lásku Elizabeth, která ho nechala a provdala se za právníka. Johnny zemřel při sekání dřeva, kdy se zranil a vykrvácel.

Konec dobrý

Infračervené fotografie, které byly na místě pořízeny, ukazovaly v uličkách obchodu postavu muže. Takováto publicita ale obchodu neuškodila – naopak. Neodradila zákazníky a co víc – zaměstnanci se přestali obávat, vždyť šlo o ducha, který ve skutečnosti nikomu nechtěl ublížit.