Na jihu Čech opět s rouškou. Přísnější opatření budou platit pro Prachaticko

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Do Jihočeského kraje se opět vrací povinnost nošení roušek. Důvodem je větší nárůst výskytu koronaviru během posledních dnů. Kromě nemocnic se tak povinnost nošení roušek vrátí i do domovů seniorů nebo na úřady. Na Prachaticku budou opatření ještě přísnější. Platit by měla začít nejspíš od středy 29. července 2020.

Krizový štáb svolala na dnešní den hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. V celém kraji bude povinnost nosit roušky v nemocnicích, lékárnách, domovech seniorů či sociálních zařízeních. Hejtmanství obyvatelům kraje ještě doporučuje, aby začali roušky nosit i ve všech vnitřních prostorách, v nichž je víc lidí. Jedná se tak například o nákupní centra, veřejnou dopravu i kulturní akce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Daleko přísnější pak budou opatření pro Prachaticko, kde za poslední víkend přibylo přes dvacet případů nákazy (první informace o šíření nákazy jsme přinesli zde). Tady budou roušky povinné ve všech vnitřních prostorech, v prostředcích veřejné dopravy (tedy vlaky, autobusy, městská hromadná doprava) a taxislužeb. Dále pak zde platí zákaz návštěv v Nemocnici Prachatice a v pobytových zařízeních sociální péče na Prachaticku. Hejtmanka Ivana Stráská navíc doporučuje, aby občané Prachaticka opatření pro tuto oblast dodržovali i v celém Jihočeském kraji.