Speed Marathon je tu! Víme, kde budou na jihu Čech měřit policisté

ilustrační foto (zdroj commons.wikimedia.org/Honza Groh)

JIHOČESKÝ KRAJ – Řidiči, dejte dnes nohu z plynu. Během dne budou na území celého Jihočeského kraje hlídkovat, a především měřit rychlost policisté. Startuje totiž akce Speed Marathon. Místa, kde hlídky letos najdete, vytipovali policisté i sami řidiči.

Akce je zaměřena na dodržování rychlosti v obci, ale i mimo ni. „Široká veřejnost měla možnost navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková, a to prostřednictvím webového portálu,“ uvedli policisté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pokud se tedy chystáte na cesty, měli byste být ostražití. Akce má za úkol především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na silnicích. „I z tohoto důvodů o akci předem informujeme. Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně desítky zmařených lidských životů,“ uzavírají policisté.

Místa, kde dnes v Jihočeském kraji budou měřit policisté