Lidé vyjádřili svůj názor na regeneraci prostoru u Juvelu. Víme, co chtějí prosadit

Lidé vyjádřili svůj názor k příští možné podobě prostoru u českobudějovické Juvelu (zdroj magistrát České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí občané uvítali možnost „promluvit“ prostřednictvím dotazníkového šetření do podoby plánované regenerace lokálního centra na Pražském sídlišti u Juvelu. Celkem se jich aktivně zapojilo 279.

Vyjádřit svůj názor mohli buď online, nebo prostřednictvím dotazníku, který vyplnili a odevzdali na tiskopisu. Ten dostali při veřejném setkání přímo na místě, kde byli přítomni také náměstci primátora Ivo Moravec a Viktor Lavička.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Nejvíce se zcela přirozeně zapojili ti, kteří v okolních domech bydlí. Většina z nich totiž náměstíčkem prochází téměř denně už několik let, místo znají detailně a mají i jasnou představu, jak by se dalo vylepšit,“ uvedla mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Brůha Welzlová.

Lidé chtějí prosadit například opravu stávajícího nevzhledného a pro normální chůzi až nebezpečného povrchu, výsadbu stromů a zeleně, lavičky, vodní prvky, odpadkové koše, ale i napojení na nedalekou cyklostezku. „Tyto jejich podněty se stanou podkladem pro projektovou dokumentaci,“ dodala Brůha Welzlová.