Na jihu Čech přibylo 88 případů nákazy koronavirem. Zasaženo je již 45 škol

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Ve čtvrtek zaznamenali hygienici na jihu Čech 88 nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Ve 33 případech se jednalo o onemocnění žáků, studentů nebo pedagogů. Šestaosmdesát nemocných se uzdravilo. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 722 a aktuálně pozitivních 695 osob.

Od středečního do čtvrtečního večera vyšetřily laboratoře v regionu 832 suspektních vzorků a 68 vzorků od samoplátců. Z celkových 900 vzorků bylo 88 pozitivních. K nemocným přibylo čtyřicet žen a osmačtyřicet mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Českobudějovicku (33), na Táborsku (15) a Písecku (15). Nejvíce vyléčených přibylo na Táborsku (48) a Strakonicku (16).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V osmadvaceti případech šlo o kontakt s potvrzeným případem v rodině a v deseti na pracovišti. Šestadvacet kontaktů bylo školních. Tři osoby se infikovaly v Praze, tři na svatbě v Kuřimi, tři ve sportovních oddílech a jedna při léčebném pobytu ve Františkových Lázních. Dva případy pocházejí z Ukrajiny, tři z Chorvatska a jeden z Německa. V osmi případech způsob přenosu stále zjišťujeme,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Zasaženo bylo v kraji dosud čtyřicet pět škol, jedna mateřská škola je stále uzavřena. „Za posledních dvacet čtyři hodin evidujeme celkem třicet tři nových případů mezi žáky, studenty či pedagogickými pracovníky. Dnes šlo o šest pedagogů, devět žáků základních škol, třináct žáků středních škol a pět vysokoškoláků,“ doplnila Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 695 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 258 na Českobudějovicku, 129 na Táborsku, 93 na Písecku, 69 na Strakonicku, 64 na Českokrumlovsku, 51 na Prachaticku a 31 na Jindřichohradecku. Deset nemocných v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo.

Z hlediska relativního výskytu, tedy v počtu pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, patří jižní Čechy i nadále s 221,56 nemocnými na 100 tisíc obyvatel (k čtvrteční 18. hodině), spolu s Královéhradeckým a Ústeckým krajem, do trojice regionů s nejnižším celkovým výskytem Covid-19 v České republice.