Na Prachaticku hořel dům se stodolou. Škoda je přes tři miliony

Požár domu ve Dvorech na Prachaticku (zdroj HZS Jihočeského kraje)

PRACHATICKO – Celkem čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru domu na Prachaticku. Na místě požáru se ukázalo, že hoří rodinný dům se stodolou. Hasiči s požárem bojovali téměř šest hodin, než došlo k úplnému uhašení.

Hořet začalo v úterý 29. září 2020 krátce před desátou hodinou dopolední v obci Dvory na Prachaticku. „Na místě průzkum ukázal, že hoří rodinný dům se stodolou, odkud se požár rozšířil i na další stodolu,“ upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V první stodole měl majitel zřízenou kovodílnu, ve druhé je truhlárna. „V hořících domech naštěstí nikdo nebyl,“ doplnila Matějů. Po desáté hodině dostali hasiči požár pod kontrolu. Následovalo dohašování včetně rozebírání střešních konstrukcí. Teprve ve čtvrt na pět byl požár úplně zlikvidován.

Vzniklá škoda byla vyčíslena na tři a půl milionu korun, hodnota uchráněného majetku činí šest milionů. Příčina vzniku požáru je v šetření.