Silně opilý řidič kličkoval ulicí. Nakonec skončil v poutech na záchytce

Silně opilého řidiče v Budějovicích zastavili strážníci (zdroj MěP České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Řidiče, který ohrožoval svou jízdou sebe i ostatní účastníky provozu v neděli zastavili českobudějovičtí strážníci. Muž na sebe upozornil tím, že kličkoval po silnici. Strážníci tedy ihned pojali podezření, že je pod vlivem alkoholu či jiné omamné látky. To se záhy potvrdilo.

V neděli 27. září prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Suché Vrbném. „V ulici Dobrovodská si strážníci všimli řidiče osobního automobilu Renault, který nebyl schopen udržet vozidlo ve svém jízdním pruhu a svou jízdou ohrožoval řidiče v protisměru,“ popsal mluvčí městské policie David Štýfal.

Silně opilého řidiče v Budějovicích zastavili strážníci (zdroj MěP České Budějovice)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Když strážníci třiačtyřicetiletého muže z Protivína zastavili, byl podroben orientační dechové zkoušce na alkohol. Nebylo žádným překvapením, že vyšla s pozitivním výsledkem. „Přístroj strážníkům ukázal hodnotu dvě celá třicet osm promile. Při opakované zkoušce dvě celé čtyři promile,“ doplnil Štýfal.

Muž se tedy stal podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Strážníci si na místo přivolali státní policii, která si událost převzala k dalšímu řešení. Při příjezdu policistů začal být podnapilý muž velmi agresivní. „Zasahujícím policistům nadával a vyhrožoval jim,“ uvedl mluvčí městské policie v Českých Budějovicích. Agresivní řidič skončil na protialkoholní záchytné stanici, kam musel být převezen v poutech.