V srdci Týna nad Vltavou najdete nové infocentrum. Jeho nabídka je široká

Turistické informační centrum Týn nad Vltavou (zdroj Turistické informační centrum Týn nad Vltavou)

ČESKOBUDĚJOVICKO – V Týně nad Vltavou bylo v letošní turistické sezóně slavnostně otevřeno nové informační centrum pro občany i turisty. Návštěvníci zde najdou komplexní informační servis o životě ve městě, kulturních akcích, a to formou interaktivních informačních panelů. Také je možné si užít unikátní prohlídku podzemních chodeb spojených s legendou o ohnivém kočáru. Vyznavači cykloturistiky mohou svá kola klidně zanechat doma a využít půjčovnu elektrokol, která je součástí služeb nového infocentra. Město Týn nad Vltavou pak najdete také v aplikaci „Na kole i pěšky“.

Oficiálního otevření se zúčastnila celá řada pozvaných hostů společně se zástupci města. Slavnostního přestřižení pásky se ujali starosta města pan Ivo Machálek a pan David Slepička, radní pro školství, sport a cestovní ruch. V den oficiálního otevření si mohli obyvatelé a návštěvníci města užít zdarma prohlídku podzemních chodeb pod městem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při prohlídkách podzemí se dozvíte tajemnou legendu o ohnivém kočáru

Právě prohlídky podzemních chodeb jsou letošní novinkou v nabídce Turistického informačního centra Týn nad Vltavou, jehož činnost převzalo od Městského muzea v Týně nad Vltavou. Při prohlídce podzemního labyrintu je návštěvníkům představena tajemná pověst o ohnivém kočáru, podívají se na dno studny a při cestě na denní světlo mají možnost shlédnout dvě expozice věnované pravěké litecké dílně a historickým zemědělským strojům. Podzemní chodby jsou v provozu každoročně od května do září.

Interaktivní panely nabídnou virtuální prohlídku města a seznam akcí

V listopadu budou k dispozici dva interaktivní dotykové informační panely, které budou umístěny přímo ve zrekonstruovaných historických prostorách infocentra. Prvním bude informační panel, kde se návštěvníci mohou seznámit s aktualitami z města. Druhý bude obsahovat virtuální prohlídku podzemních chodeb nejen pro handicapované hosty infocentra, ale rovněž pro ty, kteří mají obavy ze stísněných prostor.

Součástí infocentra je nová půjčovna elektrokol

Turistické informační centrum Týn nad Vltavou rozšiřuje portfolio nabízených služeb o půjčovnu elektrokol. To jistě uvítají všichni, kteří si pohodlně chtějí užít krásy Vltavotýnska ze sedla kola na Vltavské cyklistické stezce vedoucí až do Českých Budějovic. Cena půjčovného je 300 korun na den. Lidé od 55+ si mohou kola pronajmout již za 200 korun na den. Bližší informace o doporučených cyklotrasách a možnostech výletů v okolí cyklisté najdou zde, kam se město zapojilo v rámci spolupráce s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu.

Týn nad Vltavou je také součástí aplikace „Na kole i pěšky“

Posílení povědomí o městě a okolí jistě přispěje zapojení do chytré mobilní aplikace „Na kole i pěšky“. Turisté tak mohou shlédnout patnáct nejzajímavějších turistických cílů města Týn nad Vltavou. Aplikace je pro všechny zájemce zcela zdarma, stačí si ji jen stáhnout do svého mobilu a využívat všechny tipy a informace, které nabízí.

Základní informace o provozu infocentra

Turistické informační centrum Týn nad Vltavou převedlo do svých zrekonstruovaných prostor svoji stávající činnost pro místní občany i turisty, ale zároveň rozšířilo služby i o uvedené atraktivní novinky. V centru města tak poskytuje komplexní nabídku služeb, kterou jistě uvítají jak obyvatelé, tak i turisté.

Turistické informační centrum Týn nad Vltavou (zdroj Turistické informační centrum Týn nad Vltavou)

Turistické informační centrum Týn nad Vltavou
nám. Míru 1, Týn nad Vltavou, 375 01,
telefon: 385 772 301, mobil: 778 491 568
e-mail: infocentrum@tnv.cz, www.tynnadvltavou.cz

Otevírací doba

říjen – květen:
po – pá    9.00–11.30    12.30–16.00

červen:
po – pá  9.00–11.30   12.00–17.00
so – ne  13.00–17.00  (od půlky června)

červenec – srpen:
denně 9.00–18.00

září:
po – pá  9.00–11.30   12.00–17.00
so – ne  13.00–17.00  (do půlky září)