Nová cyklostezka povede podél Plavské. Víme, kdy bude hotová

Nová cyklostezka povede podél Plavské (zdroj město České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Opravy Plavské ulice v Českých Budějovicích jsou v plném proudu. Součástí její rekonstrukce bude také cyklostezka, nové chodníky, veřejné osvětlení nebo nově vybudovaná zastávka městské hromadné dopravy. Už na konci listopadu by mělo být vše hotovo.

Na opravě Plavské ulice se podílí Jihočeský kraj společně s městem. „Rekonstrukci frekventované komunikace zaplatí kraj, v režii města je cyklostezka, chodníky, veřejné osvětlení i zastávka městské hromadné dopravy v ulici V. Nováka. Jde o úsek mezi Roudným a Jaselskou ulicí, který slouží k příjezdu obyvatel z Roudného, Vidova nebo třeba z Římova do Budějovic. Cyklisté se této trase právem vyhýbají, protože ta silnice je poměrně úzká. Nově ale bude mít sedm a půl metru,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Cyklostezka povede od Roudného k hranici pozemku jiného vlastníka. „V tomto místě se zúží a dál bude pokračovat jako bezpečnostní pruh podél Plavské. Cyklisté také mohou sjet po stávající zpevněné ploše k řece Malši a pokračovat v jízdě po levobřežní stezce. Nová cyklostezka bude dlouhá osm set osmdesát metrů a dalších sto dvacet metrů má bezpečnostní pruh,“ dodává k investice za více než deset milionů náměstek primátora Petr Holický. První cyklisté by se po stezce mohli projet už koncem listopadu.