Cizinec vezl v nevhodných podmínkách 200 kilo potravin. Určené byly pro restauraci

Cizinec na jihu Čech vezl v nevhodných podmínkách 200 kilogramů potravin (zdroj SVS)

JINDŘICHOHRADECKO – Veterinární inspektoři z Jihočeského kraje odhalili při společné kontrole s celníky v Suchdole nad Lužnicí dodávku, která přepravovala v nevhodných podmínkách bezmála 200 kilogramů potravin živočišného původu. Zásilka potravin směřovala z pražské tržnice SAPA do restaurace v Českých Velenicích.

Jak uvedl tiskový mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček, v nákladovém prostoru dodávky se nacházela zcela neoznačená nebo nedostatečně označená balení vepřového a drůbežího masa včetně vnitřností, ryb, mořských plodů a vajec. „Část potravin byla za nevyhovujících teplot uložena v polystyrénových bednách, část v nefunkčním mrazícím boxu,“ doplnil Vorlíček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Cizinec na jihu Čech vezl v nevhodných podmínkách 200 kilogramů potravin (zdroj SVS)

Řidič k potravinám navíc neměl žádné doklady o jejich původu. Zajištěné zboží bylo znehodnoceno barvou a byla nařízena jeho likvidace v asanačním podniku na náklady kontrolované osoby. „S přepravcem bude zahájeno správní řízení o pokutě. Za zjištěná porušení zákon a o potravinách může být uložena pokuta ve výši až padesát milionů korun,“ sdělil tiskový mluvčí Státní veterinární správy.