Na jihu Čech přibylo 44 nových případů Covidu. S nákazou zemřelo 25 lidí

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – V pondělí zaznamenali hygienici na jihu Čech 44 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a celkem 64 nemocných se uzdravilo. Do statistik bohužel nově přibylo 25 zemřelých. Počet aktuálně pozitivních snížil o 45 na 3 086 osob. Od března v kraji v souvislosti s koronavirem hygienici verifikovali celkem 500 úmrtí.

Od neděle do pondělí přijaly laboratoře k vyšetření v regionu 160 suspektních vzorků, žádný od samoplátců. Z výsledků provedených testů potvrdili hygienici k pondělní osmnácté hodině 44 nových pozitivních případů. K nemocným přibylo 24 žen a 20 mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Písecku (17) a Táborsku (14).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V osmnácti případech byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině, ve dvou v zaměstnání a v jednom ve škole. Nově onemocnělo jedenáct zdravotníků a dva klienti sociálních služeb. U deseti případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 3 068 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 682 na Českobudějovicku, 620 na Táborsku, 498 na Jindřichohradecku, 465 na Strakonicku, 394 na Písecku, 229 na Českokrumlovsku a 198 na Prachaticku. Pět set nemocných v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo.

„Pro podezření na onemocnění Covid-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem sto dvacet tisíc devět set sedmdesát šest osob. V povinné karanténě se k pondělní osmnácté hodině nacházelo šest set osmdesát tři osob. Počet vyšetřených samoplátců se v regionu nezvýšil a zůstal na nedělních deseti tisících sto dvaceti devíti,“ konstatovala epidemioložka jihočeské Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.