Vykradače aut na Táborsku dopadli policisté

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

TÁBORSKO – Od konce května tohoto roku policisté opakovaně varovali před trestnou činností, kdy pachatelé kradli věci z odemčených, na oplocených pozemcích u rodinných domů zaparkovaných osobních vozidel. Dělo se tak na území měst Sezimova Ústí, Plané nad Lužnicí a Tábora. Policii se přihlásilo na bezmála 20 poškozených motoristů.

Jak uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek na základě provedených šetření a zajištění důkazního materiálu na místech činů se podařilo ustanovit a koncem minulého týdne na základě souhlasu státního zastupitelství zadržet dva podezřelé mladíky ve věku 18 a 21 let. Těm na základě zajištěného důkazů nezbylo, než se přiznat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Kriminalisté muže obvinili hned ze tří trestných činů, a to přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachatelé majitelům způsobili nemalé starosti a souhrnnou hmotnou škodu ve výši bezmála šedesát tisíc korun,“ doplnil Doubek.

Vzhledem k tomu, že mladíci již mají za sebou trestní minulost, jsou uživateli drog, nemají žádný příjem a je předpoklad, že by v trestné činnosti pokračovali, podali kriminalisté státnímu zastupitelství podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby. O konkrétním trestu bude následně rozhodovat soud. Jsou ohroženi až tříletým trestem odnětí svobody.

Jak sami zloději přiznali, na svých nočních výpravách za ploty rodinných domů zjistili daleko více odemčených vozů. V těch nebylo co ukrást, případně jen vzali za vděk zde zanechanými cigaretami či drobnou mincí, připravenou do vozíku nákupního střediska.