Vážná nehoda na Prachaticku: Pro zraněné dítě letěl vrtulník

Vážná nehoda u Hracholusk (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Těžká dopravní nehoda se stala ve středu v odpoledních hodinách na Prachaticku. Řidič nákladního vozidla zezadu narazil do před ním jedoucího osobního vozidla. V něm se zranilo dítě, které transportoval do nemocnice vrtulník.

K nehodě došlo před patnáctou hodinou odpolední, a to na čtyřramenné křižovatce hlavní silnice druhé třídy 145 u obce Hracholusky. Řidič nákladního vozidla DAF narazil zezadu do před ním jedoucího osobního vozidla Ford Focus, jehož řidička chtěla odbočovat na vedlejší komunikaci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vážná nehoda u Hracholusk (zdroj Policie ČR)

„Po střetu bylo osobní vozidlo odraženo vlevo mimo vozovku, kde se převrátilo na střechu. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění dítěte, sedícího na zadním sedadle, které bylo letecky transportováno do nemocnice, řidička utrpěla zranění lehké,“ upřesnila policejní mluvčí Martina Joklová.

Ta dále uvedla, že alkohol u obou řidičů vyloučila orientační dechová zkouška. Hmotná škoda na osobním vozidle Ford je předběžně odhadnuta na 50 000 korun a na nákladním vozidle na zhruba 100 000 korun. „Dopravní nehodu si převzali prachatičtí kriminalisté, kteří budou zjišťovat přesnou příčinu a okolnosti nehody,“ dodala Joklová.