Neznámý cyklista na chodníku ohrozil dívku a ujel. Policie hledá svědky

Neznámý cyklista na chodníku ohrozil dívku a ujel. Policie hledá svědky (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí dopravní policisté hledají případné svědky nehody v centru krajského města. Neznámý cyklista zde měl na chodníku před panelovým domem ohrozit nezletilou dívku.

K incidentu mělo dojít ve středu dne 16. června 2021 v době mezi dvanáctou a půl jednou hodinou v ulici Bedřicha Smetany v parku u domu číslo 55. „Dosud neznámý cyklista měl na chodníku u panelového domu ohrozit nezletilou dívku. Ta, aby zabránila střetu, uskočila a přitom spadla na zem, kde utrpěla zranění,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Cyklista měl podle informací policie jet po chodníku mezi domy od Lipenské ulici k ulici Otakarova. Aniž by se přesvědčil, co se dívce stalo, pokračoval v jízdě.

„Českobudějovičtí dopravní policisté žádají případné svědky níže uvedené nehody v centru krajského města, aby nás v co nejkratší možné době kontaktovali na Územním odboru České Budějovice, Dopravní inspektorát, Skupina dopravních nehod, Plavská 2, České Budějovice, telefon 974 226 588, případně na lince tísňového volání 158,“ sdělil policejní mluvčí.

Zároveň policisté žádají muže, který dívce pomohl, aby se také ozval.