Strakonice sníží nájemné na předzahrádky. Známe podrobnosti!

Strakonice (zdroj strakonice.eu)

STRAKONICE – Dobrou zprávu máme pro podnikatele v oblasti gastro. Rada města vyhlásila záměr na snížení nájemného z důvodů negativních dopadů vládních proticovidových opatření na provoz předzahrádek a to až do konce letošního roku.

Jak uvedla mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková, cílem rozhodnutí je zmírnění důsledků, se kterými se místní podnikatelé v oblasti gastro musí potýkat. I nadále totiž není návštěvnost restaurací na původních – předcovidových číslech, lidé se i přes strmě padající covidovou křivku obávají nákazy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Proto chceme za město, jako majitele pozemků, na kterých jsou předzahrádky umístěny, pomoci podnikatelské sféře v našem městě,“ vysvětluje starosta Břetislav Hrdlička.

Snížení nájemného se plánuje ve výši 100 procent ceny nájmu, a to za podmínky, že nájemce předloží pronajímateli platnou smlouvu o využití systému zavedeného městem Strakonice pro nakládání s tříděnými složkami komunálního odpadu nebo platnou smlouvu o předávání komunálního odpadu oprávněné osobě.

„Ze zákona musí být záměr vyvěšen na úřední desce po dobu patnácti dnů, poté bude návrh znovu předložen radě města ke schválení a budou zhotoveny dodatky nájemních smluv. Celkem se jedná o sedmnáct nájemních smluv, u kterých budou sníženy náklady za pronájem,“ doplnila Bučoková.