Na jihu Čech tento týden vyjedou mobilní očkovací týmy

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeský kraj vyrazí tento týden s mobilním očkovacím týmem na Blatensko, do Vimperka a Volar. Cílem je zvýšit proočkovanost v jižních Čechách. Kraj proto již dříve oslovil města a obce, kde lidé s očkováním zatím váhají, a nabídl možnost mobilních očkovacích týmů.

„Lidé se nemusí k očkování předem objednávat, pouze přijdou v daných termínech a časech. Očkovací tým bude mít k dispozici dva typy vakcín, jednorázovou vakcínu Janssen a dvoudávkovou vakcínu Pfizer,“ popsal hejtman Martin Kuba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Očkování bude provádět tým zdravotníků z jihočeských nemocnic. „Samotný průběh očkování se nijak neliší od velkého očkovacího centra. Zájemce o očkování je zaevidován a v případě pochybností je možná konzultace s lékařem,“ ubezpečil Kuba. Příjemce jednorázové vakcíny Janssen navíc dostane okamžitě po očkování od mobilního týmu vytištěný očkovací certifikát a do 14 dnů získává potvrzení bezinfekčnosti.

Pro úspěch celé akce je důležitá součinnost s místní samosprávou. „Starostky a starosty měst a obcí vybraného regionu jsme proto požádali o maximální součinnost při informování jejich občanů. Pokud možnost využití mobilních týmů zvýší zájem o očkování mezi Jihočechy, jsme připraveni v tomto způsobu vakcinace i nadále pokračovat,“ uzavřel Kuba.

Kam a kdy mobilní očkovací tým přijede?

Podrobnosti o mobilním očkování na Blatensku naleznete zde.

Podrobnosti o mobilním očkování ve Vimperku a Volarech naleznete zde.