Zjistěte na vlastní kůži, jak se válčilo za Jana Žižky

TROCNOV – Jak vypadali husitští bojovníci a jak probíhal boj v době Jana Žižky? Bylo složité nasednout ve zbroji na koně? Na akci Válka a vojenství v době Jana Žižky dostanete odpovědi nejen na tato otázky, ale čekají vás i ukázky jezdectví, palných zbraní a vojenství celkově, které doplní dobová hudba a středověký dětský koutek pro vaše práčata.

Přednáškami budou doplněny ukázky jezdeckého umění, ručních palných zbraní i artilerie. Myslíte si, že zvládnete výcvik vojska? Budete mít šanci to zkusit. Zjistíte také, k čemu se využívalo kopí a jaké všechny významy toto slovo mělo. Až odložíte práčata do středověkého dětského koutku, budete moci za doprovodu dobové hudby odhalit, jak těžká byla zbroj těžkooděnce a jak se v ní pohybovalo a nasedalo na koně.

Víte vůbec, kdo vlastně byli husitští bojovníci? Pouze sedláci vyzbrojení cepy, jak je známe z filmů a obrázků, nebo mezi nimi bylo možné najít i plně vyzbrojené šlechtice s výstrojí, výzbrojí a oděním dle poslední módy? Přijďte si rozšířit znalosti a pobavit se i s rodinou 28. srpna v 10 hodin do Archeoskanzenu v Trocnově na akci Válka a vojenství v době Jana Žižky.