Divadelní zpracování příběhu Edith Piaf vás chytne za srdce

JINDŘICHŮV HRADEC – Životní příběh kontroverzní divy, jejíž způsob interpretace písní odrážel praktické zkušenosti ze života, se na divadelních prknech zanedlouho stane nejen hereckým, ale i hudebním koncertem dvou žen. V inscenaci Edith Piaf: Dnes nechci spát sama vás chytnou za srdce Vanda Hauserová jako Edith Piaf a Petra Bílková coby Edithina sestra Momonka. A ke všemu ještě v jedinečném prostředí jindřichohradeckého zámku!

Kolik toho o této francouzské šansoniérce víte? Křestní jméno dostala Edith Giovanna Gassion po britské zdravotní sestře, která byla popravena za pomoc francouzským vojákům z německého zajetí v první světové válce. Pseudonym Piaf pak přijala na radu svého textaře v roce 1936, kdy byla obviněna ze spoluúčasti na vraždě a bylo třeba očistit její jméno. Během druhé světové války často vystupovala na společenských akcích německých jednotek a mnoho lidí ji označilo za zrádkyni. Od roku 1951 prodělala několik dopravních nehod, které měly za následek její závislost na morfinu a alkoholu a ani léčení nepomohlo.

Na jeviště jindřichohradeckého zámku přiveze životní příběh kontroverzní divy Divadlo Kampa 26. srpna ve 20 hodin. Příběhem vás provede Petra Bílková coby Edithina sestra Momonka, ale zdatně ztvární i mužské postavy, které Piaf vstoupily do cesty, a v neposlední řadě vás okouzlí svou hrou na klavír. Vanda Hauserová pak exceluje mluveným slovem i fenomenálním zpěvem v titulní roli.