Policie pátrá po nezletilé Karin. Odjela stanovat a domů se vrátit nechce

Karin P. (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí kriminalisté pátrají po nezletilé dívce Karin P., která před měsícem odešla z domova s tím, že jede s otcem stanovat a dosud se nevrátila. Několikrát matku kontaktovala ze skrytého čísla a při posledním hovoru jí řekla, že se už domů nevrátí.

Pohřešovaná Karin P. (ročník 2007) z Českých Budějovic odešla z domova 23. července s tím, že jede na Lipno stanovat se svým otcem. Od té doby o sobě dala matce, které byla svěřena do péče, několikrát vědět, a to vždy ze skrytého telefonního čísla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Naposledy o sobě matce podala zprávu v neděli 22. srpna, kdy jí řekla, že se domů nevrátí. Není vyloučeno, že v současné době kempuje na různých místech se svým otcem,“ sdělila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Podle informací policie je dívka 165 až 170 centimetrů vysoké štíhlé postavy, má hnědé oči, hnědočerné středně dlouhé rovné vlasy, které nosívá vyčesané do drdolu nebo stažené do culíku. Někdy nosí v obočí nad levým vnějším koutkem oka dvojitý piercing, ráda nosí černou baseballovou čepici naraženou do čela.

„Jakékoliv informace o pohřešované dívce volejte na linku tísňového volání 158,“ dodala policejní mluvčí.