Jindřichův Hradec: Na konci srpna začne stavba kruhového objezdu u Hvězdárny

Na konci srpna začne stavba kruhového objezdu u Hvězdárny (zdroj jh.cz)

JINDŘIHŮV HRADEC – Řidiče v Jindřichově Hradci čekají komplikace v dopravě. Na konci srpna zde totiž začne stavba kruhového objezdu u Hvězdárny. Od 31. srpna do 10. prosince tak nebude možné vyjet ani vjet do Václavské ulice ze silnice první třídy u Penny marketu na sídlišti Hvězdárna. Provoz po obchvatu bude zachován v obou směrech, průjezd ale bude sveden na pomocnou komunikaci a střídavě tu bude auta řídit semafor.

Jak uvedla mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková, objízdná trasa povede ze sídliště Hvězdárna ulicí Václavská, 28. října, Zborovská a z Vídeňské ulice poté buď směr na Třeboň, nebo na Kunžak.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zastávky městské hromadné dopravy zůstávají beze změny, stejně jako jízdní řády. Do konce září ale musí řidiči a cestující městské hromadné dopravy počítat s pokračující uzavírkou části Václavské ulice, kde v tuto chvíli stavební firma dokončuje kompletní opravu ulice a hotovo by mělo být 30. září,“ sdělila Čermáková.

Linky veřejné linkové dopravy jedoucí ve směru z Jindřichova Hradce na Třeboň a zpět pojedou po objízdné trase silnice I/34 – Vídeňská a zpět. Zastávka Jindřichův Hradec, U Václava bude od začátku této uzavírky přemístěna na zastávku Jindřichův Hradec, nemocnice hlavní brána. Školní spoje zabezpečující zastávku Jindřichův Hradec, sídliště Hvězdárna budou i nadále zajišťovat obsluhu zastávky po trase silnice I/34 – Vídeňská – Zborovská – 28. října. Podrobně je objížďka včetně dopravního značení popsána na úřední desce.