Pod vlivem alkoholu naboural několik zaparkovaných automobilů

Opilý řidič naboural v Soběslavi několik zaparkovaných automobilů (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Táborští dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení proti muži středního věku. Ten na začátku tohoto týdne usedl za volant svého automobilu pod vlivem alkoholu a naboural několik zaparkovaných aut.

Stalo se tak pondělí 23. srpna 2021 ve večerních hodinách. Muž se se svým vozidlem Mazda 2 pohyboval minimálně v ulicích Mrázkova a U Jatek v Soběslavi. „V uvedených ulicích naboural zde zaparkovaná vozidla, a to Mazdu 6, Fiat 500 a Peugeot 406. Poté své poškozené vozidlo odstavil a hodlal se vzdálit. Díky oznámení místních občanů na linku 158 byli soběslavští policisté okamžitě na místě a zadrželi jej,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Následná zkouška na přítomnost alkoholu prokázala hodnotu 2,9 promile alkoholu v dechu. Doposud zjištěná škoda byla odhadnuta na 170 000 korun. Zda při své jízdě naboural i další automobily či způsobil i jinou škodu na majetku, je zatím v šetření.

„Opilý řidič se svým jednáním stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. O potrestání bude rozhodovat soud. Trestní zákoník zde stanoví, vedle peněžitého trestu či trestu zákazu činnosti, až trest odnětí svobody na dobu od šesti měsíců do tří let,“ dodal policejní mluvčí.