Motorkář na Prachaticku vyjel ze silnice a narazil do svodidel

Nehoda motorkáře v Sudslavicích na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – K nehodě motorkáře vyjížděli ve čtvrtek ve tři hodiny odpoledne dopravní policisté na Prachaticku. Řidič podle informací policie pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel ze zatáčky a narazil do svodidel.

Nehoda se stala ve čtvrtek 26. srpna 2021 na silnici první třídy číslo 4, ve směru jízdy z Vimperku do Čkyně v obci Sudslavice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Z dopravní nehody je důvodně podezřelý motocyklista jedoucí na motocyklu Yamaha, který se nechoval ohleduplně a ukázněně, nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem motocyklu a zejména stavebně technickému stavu pozemní komunikace, následkem čehož vyjel při projíždění levotočivé zatáčky vpravo mimo vozovku, kde narazil do silničních svodidel,“ popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Nehoda motorkáře v Sudslavicích na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

Alkohol u řidiče vyloučila orientační dechová zkouška. „Při dopravní nehodě došlo k přesně nezjištěnému zranění motocyklisty, který byl z místa nehody odvezen rychlou záchrannou službou do nemocnice,“ dodala Joklová. Hmotná škoda na motocyklu Yamaha je odhadem 40 000 korun.