Nehoda nákladního a osobního auta skončila zraněním. Svou roli zřejmě sehrály drogy

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

STRAKONICKO – V úterý před jednou hodinou odpolední došlo na Strakonicku k nehodě osobního a nákladního automobilu. Řidič osobního auta podle informací policie pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a přejel do protisměru. Navíc se ukázalo, že je pod vlivem drog.

Nehoda se stala na silnici druhé třídy u obce Svinětice. „Řidič osobního automobilu jedoucí ve směru od obce Svinětice na Vodňany v prudké pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy, přejel do protisměru, kde narazil do levé přední části protijedoucího nákladního vozidla s návěsem,“ popsala policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté u řidiče osobního automobilu zjistili pozitivní výsledek orientačního testu na přítomnost návykových látek, a to na látku THC. „Sedmatřicetiletý muž za volantem osobního automobilu utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen na ošetření do nemocnice. Řidič nákladního vozidla vyvázl bez zranění,“ uvedla policejní mluvčí.

Hmotná škoda na vozidlech se odhaduje na 190 000 korun.