Vážná nehoda na Prachaticku: Mladý řidič riskantně předjížděl

Nehoda pod Libínským Sedlem na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Ve čtvrtek v podvečerních hodinách došlo na Prachaticku k vážné dopravní nehodě. Mladý řidič riskantně předjížděl v jedné ze zatáček pod Libínským Sedlem a narazil do protijedoucího auta. Jeho řidičku těžce zranil.

K nehodě došlo na silnici druhé třídy číslo 141 ve směru jízdy z Libínského Sedla na Prachatice. „Mladý řidič osobního vozidla Seat Leon při projíždění pravotočivé zatáčky, zvané též Perlovická začal předjíždět nákladní vozidlo tovární značky Volvo s připojeným návěsem, přičemž neměl před sebou rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí. Tím ohrozil protijedoucí řidičku osobního vozidla Dacia Sandero, následkem čehož došlo k čelnímu střetu těchto dvou vozidel,“ popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při dopravní nehodě utrpěla řidička vozidla Dacie Sandero těžká zranění, se kterými byla transportována leteckou záchrannou službou do nemocnice. Její spolujezdec na předním sedadle utrpěl též přesně nezjištěná vážná zranění, se kterými byl převezen do nemocnice. Řidič, který nhodu zavinil, utrpěl zranění lehká.

Test na přítomnost alkoholu byl u obou řidičů negativní. „Dopravní nehodu si na místě převzali prachatičtí kriminalisté, kteří již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla Joklová.

Nehoda pod Libínským Sedlem na Prachaticku (zdroj Policie ČR)
Nehoda pod Libínským Sedlem na Prachaticku (zdroj Policie ČR)