Řidiče na přelomu září a října omezí tah z Tábora na Bechyni

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

TÁBOR – Na přelomu září a října bude o něco komplikovanější výjezd z Tábora směrem na Bechyni a zpět. Řidiči by se tedy měli připravit na komplikace  v dopravě a obrnit se trpělivostí.

Jihočeský kraj jako investor chystá opravu vozovky v úseku od Švehlova mostu v Táboře po křižovatku ve Slapech (u COOP Jednota).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jak uvedl mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák, práce se tu odehrají ve třech etapách.

Jednotlivé etapy

Od 29. září do 4. října 2021 za plné uzávěry od Švehlova mostu k restauraci Pintovka. Objízdná trasa povede přes Čelkovice a tamní most.

Od 9. do 24. října 2021 na semafory (uzávěra pouze půlky jízdního profilu) od Pintovky po benzinku na Horkách, Týnská 289. Stavba v tomto úseku bude mít čtyři části vždy po čtyřech dnech.

Od 27. září do 8. října 2021 za plné uzávěry od benzinky na Horkách do Slap. Objízdná trasa povede přes Větrovy. „Na tomto úseku stavební firma provede odfrézování vozovky, recyklaci zastudena a položení nových asfaltů. Na zbytku stavby se uskuteční odfrézování a nové asfalty,“ doplnil Dvořák.

Firma, která bude pracovat i o víkendech, opraví 3,2 kilometru za 28 dní.