Mladou ženu z Českých Budějovic zavraždil po banálním sousedském konfliktu

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Mimořádný případ zvlášť závažného zločinu vraždy uzavírají v těchto dnech jihočeští kriminalisté, rozplétat ho začali jako banální požár vozidla. V jeho blízkosti však nalezli torzo lidského těla. Kriminalistům se během krátké doby podařilo pachatele dopadnout a ten skončil ve vazbě. Muž však ve vězení spáchal sebevraždu.

Hořící vozidlo BMW u Protivína bylo oznámeno v sobotu 4. září večer kolem čtvrt na osm. „Při širším ohledání místa nalezli policisté lidské tělo, že jde o násilný čin, bylo jasné z prvního pohledu. Tělo patřilo mladé ženě. Kriminalistům z krajského ředitelství a Písku, s podporou dalších desítek kolegů, trvalo přesně devadesát šest hodin, než dopadli pachatele,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pachatelem je soused oběti, jednadvacetileté mladé ženy. „Ten jí po náhodném a banálním konfliktu napadl v chodbě domu, zatáhl jí k sobě do bytu a zde zavraždil. Tělo zavražděné pak převezl jejím vozidlem z Českých Budějovic k Protivínu a zde zanechal v lese. Z místa pak musel odejít pěšky, vozidlo totiž na lesní cestě zapadlo,“ uvedl Matzner.

Při výslechu se obviněný ke svému činu doznal. Soud akceptoval návrh vyšetřovatelky na vzetí do vazby a muž tak koncem minulého týdne skončil ve vazební věznici.

Vyšetřovatelka případu vrchní komisařka Renata Miková potvrdila, že pachatel mladou ženu napadl a následně zavraždil kvůli ojedinělému a naprosto banálnímu sporu. Uvedla také, že pachatel žil ponořen do virtuálního světa počítačů a filmů. Na závěr pak překvapivě sdělila, že kriminalisté obdrželi z vazební věznice informaci, že pachatel této vraždy spáchal sebevraždu.