Středověký jarmark vás zavede mezi dobové řemeslníky

TROCNOV – Zažít atmosféru středověkého jarmarku na vlastní kůži můžete jen v Trocnově! Přeneste se do minulosti a poznejte práci dobových řemeslníků, jakými byli třeba svíčkaři, ševci, tesaři a další. Za doprovodu středověké hudby uvidíte i ukázku historického sokolnictví a na děti bude čekat Kolotoč pohádek.

Co vše musel ovládat středověký kovář, jak náročná byla práce brníře, nebo zbrojíře, jak vypadalo opracování kamene? Jaké činnosti zajišťovaly středověké prádelny a jak probíhalo barvení? Kolik toho víte o výrobě sudů? Středověký jarmark vám umožní nahlédnout nejen do různých profesí, ale budete mít také možnost zakoupit si různé rukodělné výrobky, nebo ochutnat pokrmy ze středověké kuchyně. Dobovou hudbu přinese potulný bard Jiří Wehle a divadlo Já to jsem zabaví nejmenší loutkovým představením Kolotoč pohádek.

Středověký jarmark začíná v v areálu Památníku Jana Žižky v Trocnově 25. září v 10 hodin ukázkou historického sokolnictví a o závěr se postará středověká kapela Dei Gratia z Tábora.