Platil padělanou pětiset eurovou bankovkou. Policie hledá případné svědky

Platil padělanou bankovkou (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Jihočeští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality vyšetřují případ výskytu bankovek v hodnotě pěti set euro, které jsou pravděpodobně padělané. V souvislosti s tím hledají muže na fotografiích, který touto bankovkou platil.

Dne 4. září 2021 v odpoledních hodinách se v prodejně smíšeného zboží v Jílovicích na Českobudějovicku pohyboval starší muž. Při platbě platil zmíněnou bankovkou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Muž je zavalité postavy, stáří padesát pět až šedesát pět let, má šedé vlasy. Na hlavě měl čepici s kšiltem zvanou bekovka, šedé polo tričko, tmavé kalhoty a nízké sportovní boty tmavé barvy s výraznými červenými tkaničkami. Uvedený muž měl přijet osobním vozidlem tovární značky Volkswagen Passat, stříbrné barvy, staršího typu,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Platil padělanou bankovkou (zdroj Policie ČR)

V té souvislosti žádají policisté případné svědky, kteří se kolem objektu pohybovali a mohli si všimnout registrační značky nebo kolem projíždět a na svých autokamerách zaznamenat videonahrávku, aby policisty kontaktovali na lince tísňového volání 158.