Vojenská posádka je v Týně už sto let! Pojďte slavit!

TÝN NAD VLTAVOU – Prohlídka vojenských táborů armád, projekce filmů o Švejkovi, ukázka válečného střetu Wehrmachtu s Rudou armádou, ale i koncerty, besedy a přednášky vás čekají během oslav stého výročí od založení vojenské posádky ve městě. Tak Pochodem v chod, Týne!

První den dvoudenních oslav si můžete prohlédnout vojenské tábory armád a trochu si zavzpomínat při projekci filmu Dobrý voják Švejk z roku 1956. Druhý den začne položením věnců u pomníku na Malé Straně a průvodem městem. Zahraje Ústřední hudba Armády České republiky, koncert si připravil i skladatel, textař, zpěvák a kytarista František Kasl a folková a multižánrová hudební skupina Spolektiv a samozřejmě bude promítán film Poslušně hlásím.

Akce se zúčastní i Klub vojenské historie Diverzanti z Brandenburgu, na trati České Budějovice – Číčenice – Týn nad Vltavou a zpět bude se můžete svézt historickým motorovým vozem M 262.0 přezdívaným „Kredenc” a čeká vás i tematická výstava ve foyer Sokolovny. Takže splňte rozkaz a buďte na hřišti u Sokolovny v Týně nad Vltavou hned první den oslav, tedy 24. října v 17 hodin, ať vám nic neunikne!