Pytlák odstřelil dva jeleny, odřízl jim hlavy a těla pohodil na louce

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JINDŘICHOHRADECKO – Jindřichohradečtí kriminalisté pátrají na Jindřichohradecku po pytlákovi. Ten o uplynulém víkendu ulovil dva jeleny, jimž uříznul hlavy a jejich těla zanechal na louce. Kriminalisté se s prosbou o pomoc obrací na veřejnost.

Pachatel v době od 18. do 20. září za obcí Branná na Třeboňsku neoprávněně ulovil nezjištěnou střelnou kulovou zbraní dva jeleny evropské starší dvou let. „Oba kadávery jelena byly nalezeny na louce poblíž silnice číslo sto padesát čtyři, ve směru na obec Hrachoviště. U obou kusů neoprávněně ulovené zvěře neznámý pachatel neodborně oddělil hlavu s parožím a tuto z místa odnesl,“ popsala policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 50 000 korun. Jindřichohradecká policie žádá občany o informace, které by vedly k dopadení pytláka. „Pokud jste viděli pachatele při činu či znáte jeho totožnost, sdělte své poznatky jindřichohradeckým kriminalistům cestou tísňové linky policie 158,“ doplnila policejní mluvčí.