Řidič na Českobudějovicku způsobil nehodu hned poté, co odjel od restaurace

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Včerejší sváteční den využil k návštěvě jednoho restauračního zařízení v obci Štěpánovice jednapadesátiletý muž z Českobudějovicka. Pod vlivem alkoholu však usedl za volant a nedaleko restaurace vjel do protisměru, kde se střetl s jiným osobním automobilem. Alkohol navíc nebyl jediný jeho prohřešek.

Řidič vyjel na silnici první třídy číslo 34, vzápětí však najel do protisměru. „Zde se čelně střetnul s řidičem vozidla značky Peugeot, který jel od Třeboně na Lišov. Následkem nárazu vyjel vpravo mimo komunikaci, kde porazil dopravní značku,” popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místo přijeli policisté z obvodního oddělení v Lišově, kteří u řidiče naměřili opakovaně více než 2,79 promile alkoholu v dechu. Druhý řidič měl dechovou zkoušku negativní. Policisté navíc zjistili, že opilý řidič má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel a to až do roku 2025.

Případem se nyní zabývají českobudějovičtí dopravní policisté, kteří zahájili úkony trestního řízení ve věci ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „V případě prokázání viny hrozí řidiči trest odnětí svobody až na tři roky,” doplnila Schwarzová.