Do Václavské ulice v Jindřichově Hradci se tento týden vrátí provoz

Václavská ulice v Jindřichově Hradci (zdroj jh.cz)

JINDŘICHŮV HRADEC – Obyvatelé Václavské ulice se tento týden dočkají jejího otevření. Rekonstrukce zde trvala něco málo přes pět měsíců a opravy jsou u konce. Na ně nyní naváže výsadba zeleně okolo silnice.

Informaci potvrdila mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková. „Třetí etapa opravy Václavské ulice končí dnes. Od pátku 1. října tak bude v dosud uzavřeném úseku ulice provoz opět obnoven a k původním trasám a zastávkám se vrátí také městská hromadná doprava,“ uvedla Čermáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Rekonstrukce začala 19. dubna a šlo o kompletní opravu v celém uličním prostoru včetně rekonstrukce chodníků, vodovodu, splaškové kanalizace, výstavby nové dešťové kanalizace, stavební úpravy veřejného osvětlení a uložení chrániček městské optické sítě a dalších prací. „Na rekonstrukci ulice naváže výsadba zeleně na plochách okolo silnice,“ doplnila mluvčí jindřichohradecké radnice.