Zažijte tři hodiny s dinosaury!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jen jednou v roce máte možnost navštívit vybrané ateliéry a potkat se s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách. Kam vás vezme Jihočeské divadlo? Za dinosaury! A budete si moci zkusit i opravdové kostýmní skvosty!

Nestihli jste žádné z představení Ztracený svět, které letos divadlo odehrálo na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově? Nevadí. Nyní máte jedinečnou možnost potkat se s loutkami raptorů v životní velikosti a zkusit si na vlastní kůži, jaké to je být prehistorický plaz. Pokud vám zrovna zvířata nevoní, můžete se nejen podívat, ale i osahat a hlavně zkusit opravdové kostýmní skvosty. Z dílny výtvarnice Jitky Nejedlé budou připraveny nejen róby, ale i opičí masky, které se v uvedeném představení objevily, a sama Jitka odpoví na vaše zvídavé dotazy.

Pouze v neděli 10. října od 15. hodin máte exkluzivní možnost zažít to, na co jste tajně mysleli již léta! V Den otevřených ateliérů totiž můžete prozkoumat Ateliér 3D Jihočeského divadla v Jirsíkově ulici v Českých Budějovicích a potkat se s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách.