Cyklista na Českokrumlovsku nepřežil srážku s autobusem

Nehoda cyklisty s autobusem u Vyššího Brodu na Českokrumlovsku (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Tragická dopravní nehoda se stala ve středu v brzkých ranních hodinách na Českokrumlovsku. Řidič autobusu zde podle informací policie pravděpodobně přehlédl neosvětleného cyklistu bez reflexních prvků a došlo ke střetu. Sedmapadesátiletý cyklista utrpěl velmi vážná zranění s nimiž byl transportován do nemocnice. Při převozu bohužel zemřel.

Nehoda se stala ve středu 6. října 2020 krátce po půl šesté hodině ranní na silnici číslo 163 u obce Vyšší Brod. „Řidič autobusu jel ve směru od Loučovic na Vyšší Brod. Patrně přehlédl neosvětleného cyklistu bez reflexních prvků jedoucího stejným směrem a narazil do něj přední částí vozidla,“ popsala policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Sedmapadesátiletý cyklista utrpěl při nehodě velmi vážná zranění, se kterými byl po prvotním ošetření převážen do nemocnice. Přes veškerou snahu lékařů při převozu svým zraněním podlehl. Ke zranění jiných osob nedošlo. Hmotná škoda byla odhadnuta na nejméně 45 tisíc korun.

U padesátiletého řidiče autobusu policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. „Okolnosti nehody, její příčinu, průběh a míru zavinění nyní prošetřují českokrumlovští policisté,“ dodala policejní mluvčí.