Tábor: Ve školách zřizovaných městem mírně ubylo dětí

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

TÁBOR – Město Tábor zřizuje šest základních škol, z toho dvě mají jen třídy prvního stupně. Do těchto škol od nového školního roku dochází do 127 tříd 2604 žáků. Pro srovnání, vloni to bylo 2653 žáků ve 125 třídách.

Celkový průměr na táborských základních školách je v současné době 20,5 žáků na třídu. „Aby školy mohly mít nižší počet žáků ve třídách, tomu napomáhá i nový systém financování škol ze státních prostředků. Tím dochází i ke zkvalitnění výuky, kdy se lépe pracuje s menším kolektivem žáků,“ uvedl vedoucí městského Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Radomír Kouba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nejvíce žáků má ZŠ Zborovská, a to 848 ve 41 třídách. Druhou v pořadí je ZŠ Husova se 743 žáky ve 33 třídách. Následuje ZŠ Helsinská se 461 žáky ve 23 třídách a čtveřici „velkých“ škol uzavírá ZŠ Mikuláše z Husi se 342 žáky a 19 třídami. Základní školy v Měšicích a Čekanicích mají 106 žáků v 5 třídách a 104 žáků v 6 třídách.

Od září letošního roku navštěvuje 12 pracovišť mateřských škol zřizovaných městem Tábor 1008 dětí ve 45 třídách. V loňském roce to bylo 1009 dětí ve 44 třídách. V souladu s vyhláškou o předškolním vzdělávání se třída mateřské školy se naplňuje do počtu 24 dětí. „Tam, kde je větší zájem rodičů o umístění dítěte do mateřské školy, může zřizovatel povolit výjimku do počtu až 28 dětí na třídu za předpokladu, že toto zvýšení počtu není na újmu kvalitě vzdělávací činnosti školy a jsou splněny podmínky bezpečnosti a ochrany zdraví,“ uvedl Radomír Kouba. V současné době je celková kapacita mateřských škol zřizovaných městem Tábor 1191 dětí.