Srážka osobního auta s kamionem na Českokrumlovsku má tragické následky

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKOKRUMLOVSKO – V úterý v podvečer se stala na Českokrumlovsku tragická nehoda. Střetl se zde kamion s osobním autem. Při čelním střetu bohužel zemřel řidič osobního automobilu.

Nehodě došlo na hlavním tahu mezi Velešínem a Kaplicí. Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, starší řidič osobního auta pravděpodobně v důsledku zdravotní indispozice přejel do protisměru, kde se jeho vůz čelně střetl s kamionem. „Řidič osobního vozu při nehodě zemřel,“ doplnil policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místo vyjely dvě posádky záchranné služby. U řidiče podle slov mluvčí záchranky Zuzany Fajtlové nastalo selhání životních funkcí. „Operátorka tísňové linky neprodleně zahájila telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci, na kterou posléze navázali záchranáři. Bohužel, navzdory jejich maximálnímu resuscitačnímu úsilí starší muž na místě zemřel,“ sdělila Fajtlová.