Osobní auto v Budějovicích srazilo chodce. Ten poté v nemocnici zemřel

V Plavské ulici v Českých Budějovicích osobní automobil srazil chodce (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí kriminalisté od středečního rána vyšetřují dopravní nehodu s následným úmrtím v nemocnici. Na jedné z ulic v krajské metropoli totiž osobní automobil srazil chodce. Ten utrpěl velmi těžká zranění s nimiž byl převezen do nemocnice, kde však bohužel za několik hodin zemřel.

Nehoda se stala v krátce po půl sedmé hodině ranní v Českých Budějovicích v ulici Plzeňská. „Řidič užitkového vozidla tovární značky Dacia Dokker bílé barvy jel ve směru od ulice Strakonická do ulice U Trojice, kdy se u bytového domu číslo šedesát osm pravděpodobně plně nevěnoval řízení a přední částí vozu narazil do chodce, přecházející z levé strany napříč komunikace,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Chodec utrpěl velmi těžká zranění, s kterými byl převezen Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje do nemocnice, kde krátce po poledni zemřel.

Kriminalisté žádají případné svědky – řidiče motorových vozidel, kteří mohli místem projíždět a mít zapnuté nahrávání na svých autokamerách, či chodce, kteří mohli střet vidět, aby je kontaktovali na služebně v Plavské 2, na telefonu 974 226 460 nebo na lince tísňového volání 158.