Řidička nedala přednost v jízdě a došlo k vážné nehodě

Vážná nehoda u Němčic (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Dopravní policisté vyjížděli ve středu o půl sedmé ráno k dopravní nehodě dvou vozidel. Došlo k ní na silnici druhé třídy číslo 145, na čtyřramenné křižovatce u obce Němčice. Obě řidičky byly převezeny do nemocnice.

Jak uvedla policejní mluvčí Martina Joklová, řidička vozidla Škoda Fabia, která vyjížděla z vedlejší komunikace od obce Radošovice, nerespektovala dopravní značení „Dej přednost v jízdě“, a nedala tak přednost v jízdě řidičce osobního vozidla Peugeot 208, jedoucí po hlavní silnici, následkem čehož došlo ke střetu těchto dvou vozidel.

Vážná nehoda u Němčic (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Dopravní nehoda si vyžádala těžké zranění řidičky z vozidla Škoda Fabia, která zůstala ve vozidle zaklíněná, řidička z vozidla Peugeot byla zraněna lehce. Obě byly z místa převezeny rychlou záchrannou službou do nemocnice,“ sdělila policejní mluvčí.

Alkohol u obou řidiček byl negativní. Hmotná škoda na vozidle Škoda je odhadem 50 000 korun a na vozidle Peugeot je předběžná škoda vyčíslena na 70 000 korun. Po dopravní nehodě byl provoz v tomto úseku řízen kyvadlově.