Dvě vykradené restaurace za týden. Policisté v Táboře upozorňují jejich majitele

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TÁBOR – Táborští policisté šetří za uplynulý týden hned dva případy krádeží vloupáním do restaurací ve městě. Zloději se zaměřili nejen na elektroniku a finanční hotovost, ale i na nápoje. Celková škoda z obou vykradených restaurací přesáhla částku třiceti tisíc korun.

První napadenou byla restaurace v ulici Nad Záhybem. „Zloděj zde odcizil tablet k pokladnímu systému, mobilní telefon značky iPhone SE, drobnou finanční hotovost, víno a nealko nápoje. Celková hmotná škoda byla odhadnuta na bezmála 16 000 korun,” sdělil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Druhou napadenou pak byla restaurace v Purkyňově ulici. „Zde zloděj odcizil notebook značky Mac Book, provozní finanční hotovost a stravenky. Celkem napáchal škodu za bezmála 17 000 korun,” uvedl policejní mluvčí.

Případy prověřují ve spolupráci s kriminalisty policisté táborského obvodního oddělení. „Na uvedenou trestnou činnost tímto upozorňujeme a nabádáme majitele či provozovatele restaurací k důslednému zajištění cenností a zabezpečení svých provozoven,” apeluje Doubek.