Český Krumlov: Opravy kanalizace v Linecké si vyžádají dopravní omezení

Opravy kanalizace v Linecké ulici v Českém Krumlově si vyžádají dopravní omezení (zdroj město Český Krumlov)

ČESKÝ KRUMLOV – Město Český Krumlov zahájí v příštím týdnu výměnu dosluhující kanalizace v Linecké ulici. Rozsáhlejší rekonstrukce s sebou přinese omezení v dopravním provozu. Řidiči se tak musí připravit na komplikace.

Na křižovatce ulic Linecká a Horská u budovy okresního soudu začne ve středu 27. října 2021 plánovaná rekonstrukce sto šestnácti metrů kanalizačního vedení. „Kanalizace je v havarijním stavu, opakovaně se kvůli ní v křižovatce propadá zádlažba,“ uvádí starosta Dalibor Carda. S rekonstrukcí se pojí řada dopravních uzavírek a omezení. Po dobu stavby bude dotčený prostor Linecké ulice a průjezd do ulic Za Soudem a Horská úplně uzavřen. Součástí uzavírky bude vyznačení objízdných tras. Do ulice Horská a na Plešivecké náměstí se řidiči dostanou ulicí Plešivecká, která bude zjednosměrněna pouze pro jízdu směrem k Plešiveckému náměstí a vozidla budou vyjíždět ulicí Důlní a dále kolem zámecké zahrady.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Vzhledem k tomu, že Linecká ulice ze směru od Tavírny slouží ráno k intenzivnímu dovážení dětí do školy, je podél oplocení Městského parku navrženo několik dočasných stání pro tuto dopravní obsluhu,“ vysvětluje starosta.

Vozidla přijíždějící k uzavírce od náměstí a vozidla, která standardně využívají průjezd Lineckou ulicí ve směru ven z centra, nebudou moci v tomto směru město opustit. Bude jim umožněn výjezd ulicí Horní, v níž se otočí směr provozu s výjezdem na Objížďkovou ulici. Průchod stavbou bude možný, pouze v některých exponovaných chvílích bude pozastaven, nicméně v takové situaci je v každém směru možné toto místo obejít (Plešivecké schody, Růžová zahrada, Městský park).

V souvislosti s rozsahem výkopových prací nebude možné zajistit příjezd k parkovacím stáním u budovy okresního soudu a k dalším institucím zpřístupňovaných ulicí Za Soudem. „V tuto chvíli neuvažujeme o neřízeném zprůjezdnění Růžové zahrady, která by tuto dopravní obsluhu částečně zajistila. Je ale možné tuto zkratku využít pro naléhavé případy, např. pro dům s pečovatelskou
službou,“ dodává starosta.

Stavební práce potrvají do 30. listopadu 2021. Za výměnu kanalizace zaplatí město 1, 25 milionu korun.