Písek: Na parkovišti naproti poště bude spuštěn nový parkovací systém

Na parkovišti naproti písecké poště bude spuštěn nový parkovací systém (zdroj mesto-pisek.cz)
PÍSEK – Na parkovišti naproti poště bude v příštím týdnu spuštěn nový parkovací systém. Podle informací písecké radnice sem budou nainstalovány závory, které na parkoviště nepustí víc automobilů, než je vyznačených parkovacích míst. Nebude tedy docházet k přehlcení parkovací plochy a doteď mnohdy velmi obtížnému průjezdu ostatním automobilům.

Jak uvedla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, v pondělí 25. října od zhruba dvaceti hodin bude na parkovišti naproti poště spuštěn nový parkovací systém. „Díky nově nainstalovaným závorám už nebude možné, aby sem vjelo více automobilů, než je vyznačených parkovacích míst a nebude tak docházet k přehlcení parkovací plochy a stání aut na zeleni a mimo vyznačená místa. Dosud nevhodně odstavená auta komplikovala průjezd ostatním vozidlům,” vysvětlila Petra Měšťanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line
Před vjezdem na parkoviště bude umístěn panel informující o počtu volných parkovacích míst. Po stisknutí tlačítka se závora zvedne a řidič bude moci na parkoviště vjet. Pokud bude panel svítit červeně, znamená to, že je parkoviště plně obsazené a závora se nezvedne. „Maximální kapacita parkoviště je sto čtyřicet míst. Parkování zde bude i nadále zdarma,” doplnila mluvčí písecké radnice.