Šestatřicetiletý muž utopil ve vaně svou přítelkyni. Vše mělo vypadat jako sebevražda

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

ČESKOKRUMLOVSKO – Hádka mezi mužem a ženou o nevěře skončila tragicky. Šestatřicetiletý muž totiž svou partnerku utopil ve vaně. Kriminalisty však nejprve chtěl oklamat tím, že mladá žena spáchala sebevraždu. Ti však po důkladném šetření zjistili, že tomu tak nebylo a obvinili zadrženého muže z vraždy přítelkyně.

O případu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. Ten uvedl, že hádka mezi mužem a jeho mladší přítelkyní se nakonec po důkladném šetření kriminalistů ukázala jako rozbuška pro závažný násilný trestný čin vraždy. „Ze středy na čtvrtek předminulý týden v místě bydliště, v okrese Český Krumlov, po hádce o možné nevěře, šestatřicetiletý muž utopil ve vaně svoji jednadvacetiletou přítelkyni,” popsal Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Muže kriminalisté zadrželi koncem minulého týdne a obvinili jej ze závažného zločinu vraždy, zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby. „Muž se svůj čin pokusil maskovat jako sebevraždu své dívky, kriminalisté však při drobných nesrovnalostech zpozorněli, opakovaně se na místo činu vraceli a nakonec nashromáždili důkazy, které verzi obviněného vyvrátily,” sdělil policejní mluvčí.

V případě, že soud muže za tento zločin odsoudí, hrozí mu trest odnětí svobody v délce deseti až osmnácti let.