Policie pátrá po muži, který neoprávněně použil platební kartu

Nepoznáváte muže na fotografii? (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Policisté z obvodního oddělení v Českých Budějovicích provádí šetření k případu, kdy neznámý pachatel odcizil kabelku s platební kartou, doklady, finanční hotovostí a mobilním telefonem. Poté se z platební karty pokusil vybrat. Policisté žádají veřejnost o pomoc při identifikaci muže na fotografii.

Jak uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, neznámý pachatel 13. září v době okolo půl sedmé hodiny večerní nalezl na blíže neurčeném místě dámskou látkovou kabelku, kterou si ponechal. „Poškozená v ní měla mobilní telefon s příslušenstvím, finanční hotovost, klíče, osobní doklady a také platební kartu,” sdělila Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pachatel nezaváhal a hned zamířil s touto platební kartou do jedné prodejny v ulici Na Sádkách, kde zakoupil zboží za necelých  300 korun.  Následně o dvacet minut později vložil tuto platební kartu do jednoho bankomatu v ulici Nádražní, kde se pokusil vybrat 2 500 korun. „Platba však nebyla provedena z důvodu blokace platební karty. Pachatel tak svým jednáním způsobil poškozené škodu ve výši téměř 4 200 korun,” doplnila Schwarzová.

V souvislosti s tímto skutkem potřebují policisté hovořit s mužem, který může poskytnout v tomto případu důležité informace. „Pokud poznáváte muže zachyceného na fotografiích, kontaktujte policisty na telefonním čísle 974 226 700 nebo volejte přímo linku 158. Přihlásit se samozřejmě může i dotyčný sám,” žádá policejní mluvčí.