Příspěvek na sociální síti o obtěžování dívek a žen spustil lavinu paniky

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

STRAKONICE – Na sociální síti „Strakoňáci“ se v nedávné době objevil příspěvek, ve kterém autorka upozorňuje ženy a děti, aby si ve Strakonicích dávaly pozor. Dva muži zde podle jejích slov obtěžovali její kamarádku, která prý nebyla jediná. Policie však nemá žádné oznámení, až na jeden telefonát o obtěžování bez fyzického kontaktu. Žádá tedy ženy, které byly napadeny nebo obtěžovány, aby se jim přihlásily.

O případu informovala policejní mluvčí Jaromíra Nováková. „Autorka příspěvku popisuje nepříjemnou zkušenost své kamarádky, kterou údajně dva muži obtěžovali a začali si před ní svlékat kalhoty. Dále pokračuje, že není jediná, které se něco podobného stalo, a že navíc jednu nejmenovanou dívku dokonce znásilnili v parku. Tento neověřený příspěvek spustil lavinu komentářů a také zájem médií,” uvedla Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Strakoničtí policisté okamžitě na tento příspěvek zareagovali a ve spolupráci se strážníky městské policie zjišťují, kde a kdy k popisovaným skutkům došlo. Zatím totiž nemají žádné oznámení od poškozených dívek či žen. Strážníci potvrdili pouze telefonát o jednom obtěžování, bez fyzického kontaktu.

„Policisté proto vyzývají občany Strakonic, aby se na lince 158 nebo přímo na Obvodním oddělení Strakonice přihlásily ženy, které byly napadeny či obtěžovány. Bez těchto konkrétních oznámení není možné informace na sociálních sítích prověřit a zastavit tak možná zbytečnou paniku,” dodává policejní mluvčí.